Hakkımda

1979 yılında İzmir'de doğdum.Yazılımla, liseye bilgisayar bölümünde yazılım ağırlıklı bir eğitime başladığım 94 yılından beri haşır neşirim. Sonrasında Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği'ni bitirdim.

Okul sonrası İzmir'e dönüp orada çalışmanın planlarını yaptım. İzmir'de küçük bir firmanın hayali olup bir türlü hayata geçiremediği IVR projelerini geliştirdim. İlk büyük proje olarak İzmir Ticaret Borsası'nın IVR sistemini yeniledik. Bu sürede 112 acil servisler için fake aramaları filtreleyen bir sistem geliştirip ilk Manisa olmak üzere bölgedeki bir çok 112 merkezinde kullanıldı.

1 yılın sonunda askere gitmeye karar verdim. Yedek subay olarak çok rahat bir şekilde geçti. Askeri okulun ölçme ve değerlendirme sistemini yeniden yazdım.

Ankara sonrası İzmir'e dönmeden doğrudan İstanbul'a geldim. Kısa bir iş arama sürecinden sonra Project House'ta İstanbul hikayem başladı. 3 yılın ilk birkaç ayı dışında daha çok yönetsel sorumluluklarım oldu. Email Marketing, Mobil Marketing ve entegre web projelerinin teknik geliştirmelerinden sorumluydum. Bu süreçte her şeye dijital ajans gözüyle bakmaya başladım, bu sonraki yıllar için iyi bir birikim oldu.

3 yılın sonunda istifa edip, bir süre sadece yazılım geliştirmek istedim. SFS'de varolan sigorta sistemlerinin çok boyutlu ve esnek bir raporlama sisteminin geliştirme ekibinde yer aldım. Hem farklı database sistemleri hem de çok büyük datalarla çalışma imkanım oldu.

2008'den beri kurucu ortağı olduğum Angelabs ve ana projemiz Monitera ile vakit geçiriyorum. Bu bölümü birkaç cümleye sığdıramayacağım için geçiyorum :)

Hem şirketim gereği, hem de hobi olarak "sosyal medya", "yeni medya ölçümlemesi" ve "social crm" ilgi konularım.

2006'dan beri motosiklet kullanıyorum. Şu an Beverly'im var, yılın her günü kullanırım. Eski yarı-profesyonel tiyatro oyuncusu, yeni tam profesyonel tiyatro izleyicisiyim.

2004'ten beri İstanbul'da yaşıyorum. İlk zamanlar üniversiteye yeni başlayan öğrencilerin hiç gerçekleşmeyen yatay geçiş hedeflerine benzer İzmir'e dönme planlarım vardı ama şu an pek kalmadı. İstanbul da kendi halinde sessiz, sakin bir şehir. Midye dolma konusunda biraz sıkıntı var ama çözüyoruz.

0 yorum: